ZANURZ SIĘ W OBCOJĘZYCZNYM ŚRODOWISKU, CZYLI DLACZEGO KURSY ZAGRANICZNE SĄ TAK SKUTECZNE


ZANURZ SIĘ W OBCOJĘZYCZNYM ŚRODOWISKU, CZYLI DLACZEGO KURSY ZAGRANICZNE SĄ TAK SKUTECZNE
2019-04-25
Chyba każdy marzy o tym, aby nauczyć się mówić wieloma językami, niestety nauka nowych języków nie należy do najłatwiejszych.
Przeczytaj również:
Ciężko jest bowiem nauczyć się sposobu komunikacji, zwyczajów oraz kultury innych krajów będąc otoczonym przez swój ojczysty język i własną kulturę. Dlatego wiele młodych osób, aby lepiej opanować nowy język wybiera zagraniczne kursy językowe.
. Największą zaletą nauki języka w kraju jego pochodzenia jest to, że jest się praktycznie cały czas tym językiem otoczonym. Używają go ludzie, których spotykasz, ale słyszysz go również w radiu, telewizji i na ulicy. Jesteś po prostu zmuszony się nim posługiwać.
Nauka poprzez imersję, czyli całkowite zanurzenie w kulturze i języku danego kraju jest jedną z potwierdzonych najskuteczniejszych i najszybszych metod nauczania języków obcych. Jednak, aby metoda okazała się skuteczna nie wystarczy tylko pojechać za granicę i wmieszać się w obcojęzyczny tłum, należy również z pełnym zaangażowaniem zająć się nauką. - W Almaturze oferujemy cały wachlarz możliwości. Od szerokiego wyboru krajów do nauki, poprzez odpowiadającą uczestnikowi długość pobytu, aż po poziom zaawansowania oraz intensywność kursu. Podczas intensywnego kursu w renomowanej szkole językowej już dwa tygodnie wystarczą, aby opanować materiał, którego przerobienie w Polsce na normalnym kursie, zajęłoby cały semestr - tłumaczy Mirosław Sikorski, prezes firmy Almatur. Trudno osiągnąć podobne rezultaty ucząc się tego samego materiału w ojczystym kraju . Ponadto uczestnik kursu poszerza swoje horyzonty, angażując się w życie lokalnej społeczności, poznając kulturę, zwyczaje czy kuchnię odwiedzanego kraju. Dodatkowym atutem takiego wyjazdu jest możliwość spotkania rówieśników z całego świata. Nic bardziej nie motywuje do nauki języka niż możliwość porozumiewania się z nowo poznanymi kolegami i koleżankami z innych krajów. A ponieważ takie znajomości utrzymują się często po zakończeniu kursu, mamy pilnego ucznia języka obcego na długo po powrocie do domu - dodaje Sikorski.
Nie można też pominąć faktu, że czytanie francuskiej książki w kawiarni na Montmartre w Paryżu lub powtarzanie słówek w języku Lewisa Carrolla w jego macierzystym Universytecie w Oxfordzie jest czymś naprawdę wyjątkowym, co zapamięta się na długie lata.
A dla najbardziej wytrwałych otwiera się możliwość smakowania literatury obcojęzycznej w jej oryginalnej wersji.


Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl