Resolution Property i Zeus Capital Management przejmują biurowiec w Bukareszcie


Resolution Property i Zeus Capital Management przejmują biurowiec w  Bukareszcie
2020-09-11
Resolution Property i Zeus Capital Management nabyły niedawno Floreasca Park, kompleks biurowy o powierzchni ponad 40 000 m2 w sercu biznesowej części Bukaresztu.

Resolution Property i Zeus Capital Management nabyły niedawno Floreasca Park, kompleks biurowy o powierzchni ponad 40 000 m2 w sercu biznesowej części Bukaresztu. Nieruchomość została sprzedana spółce joint venture przez fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners GMBH (członek Macquarie Group).

Przeczytaj również:

Floreasca Park to pierwsza inwestycja Resolution w Rumunii i piąta inwestycja Zeusa na rynku nieruchomości w Bukareszcie, który jest pierwszą wspólną transakcją spółki joint venture pomiędzy dwoma wiodącymi firmami inwestycyjnymi i zarządzającymi aktywami nieruchomości.

 

Ten wysokiej jakości budynek biurowy znajduje się w tętniącej życiem dzielnicy Floreasca-Barbu Vacarescu, jednej z najbardziej popularnych dzielnic biznesowych Bukaresztu, często nazywanej również „Nowym CBD”. Nieruchomość składa się z dwóch nowoczesnych biurowców klasy A połączonych podziemnym parkingiem na 586 samochodów. Głównym najemcą kompleksu jest firma Oracle, wśród pozostałych należy wyróżnić: Kellogg’s, BASF, Saint-Gobain, Ursus Breweries i ENI. Nieruchomość jest doskonale skomunikowana i oferuje szereg udogodnień dla najemców, w tym kawiarnię i oddział banku.

 

Kompleks spełnia również wysokie standardy zrównoważonego rozwoju dzięki wdrożeniu rozwiązań technologicznych polegającym na odzyskiwaniu wody i ciepła, naturalnym chłodzeniu w nocy przez cyfrowy system regulacji okien, zastosowaniu gruntowych pomp ciepła i wykorzystaniu wody gruntowej do systemów chłodzenia.

 

Scott O'Donnell, Resolution Property, skomentował:

„Pomimo zmieniających się trendów i sposobów pracy, popyt na dobrze zlokalizowane, nowocześnie zaprojektowane biura w centralnych dzielnicach biznesowych nie będzie malał. Jesteśmy podekscytowani tym, w jaki sposób wciąż rozwija się rynek nieruchomości a my od lat dotrzymujemy kroku tym zmianom. Z niecierpliwością czekamy na to, aby zakup Floreasca Park stał się kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii inwestycyjnej w Rumunii i Europie Środkowo-Wschodniej”.

Stelios Zavvos, prezes i dyrektor generalny Zeus Capital Management, powiedział:

 

„Cieszymy się, że możemy sfinalizować zakup tego prestiżowego kompleksu biurowego, który jest kolejnym etapem w realizacji naszego programu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. To już piąta transakcja naszej platformy inwestycyjnej celującej w najlepsze nieruchomości komercyjne w regionie. Jesteśmy przekonani, że ten wiodący na obiecującym rynku biurowym w Bukareszcie projekt, przyniesie naszym inwestorom wyjątkowo dobre wyniki”.

Kupującym doradzali Kinstellar, Knight Frank, Ernst & Young i Sentient. Transakcja zostało sfinansowana przez Erste Bank. GLL Real Estate Partners korzystało z doradztwa: PeliPartners, Cushman & Wakefield Echinox i Portland Trust jako zarządcy nieruchomości.

 

****

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z:

Resolution Property

Kimberley Hopkins / Sarah Evans

Kimberley.hopkins@ing-media.com / Sarah.evans@ing-media.com

+44 (0) 20 7247 8334

 

Zeus Capital Management

Panagiota Billa                                                                    

+30 210 361 2912 

pbilla@zeuscm.com

Katerina Tsoka                                                                   

+30 210 361 2912

ktsoka@zeuscm.com

Informacje dla edytorów:

Resolution Property

Firma Resolution Property została założona w 1998 r. z założeniem inwestowania w brytyjskie i europejskie nieruchomości komercyjne, które gwarantują osiąganie wysokich zysków dzięki połączeniu trafnej inwestycji zakupu, aktywnego zarządzania oraz potencjału podniesienia wartości nieruchomości.

Wykorzystując założenia najbardziej znanych europejskich projektów urbanistycznych, Resolution Property tworzy inspirujące miejsca, od najnowocześniejszych miejsc pracy po tętniące życiem centra handlowe w całej Europie. Biura regionalne w Londynie i Wielkiej Brytanii w swojej pracy dostosowują się do indywidualnych potrzeb, wierząc, że kreatywne firmy rozwijają się w stymulującym środowisku. W całej Europie Resolution wykorzystuje innowacyjne i kreatywne techniki zarządzania aktywami, aby wydobyć niewykorzystaną wartość z centrów wyprzedażowych i nieruchomości tzw. mixed - use.

Obecne i ostatnie inwestycje firmy Resolution Property:

• Alphabeta w Shoreditch w Londynie

• Ampersand w Soho w Londynie

• Moretown w Wapping w Londynie

• Pegasus Park w Brukseli, Belgia

• Programme w Bristolu w Wielkiej Brytanii

• Biura Royal Exchange w londyńskim City

• The Gramophone Works w Notting Hill w Londynie

• Nieruchomości handlowe we Frankfurcie w Niemczech

Portfolio europejskich centrów handlowych typu „outlet” Resolution Property:

• Designer Outlet Soltau, położony centralnie między Hamburgiem, Brewą i Hanowerem w Niemczech

• Outlet Honfleur Normandy w Normandii we Francji

• Billund Designer Outlet, Dania

Zeus Capital Management

Zeus Capital Management to firma inwestująca w nieruchomości i zarządzająca aktywami na niepublicznych rynkach kapitałowych Firma, założona w 2007 roku, jest w pełni zintegrowaną profesjonalną organizacją, która zarządza aktywami i nieruchomościami w ramach swoich portfeli poprzez rozwijanie regionalnych zespołów profesjonalistów tworzonych lokalnie w docelowych miejscach inwestycji. Firma posiada solidną platformę inwestycyjną z szeroką gamą inwestorów, włączając instytucje korporacyjne i finansowe, państwowe fundusze oraz prywatnych inwestorów. Poprzez swoją strukturę i podmioty stowarzyszone Zeus Capital Management działa obecnie w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zeuscm.com.

Pierwszą transakcją Zeusa w Polsce, na rynku warszawskim było nabycie biurowca Graffit. Jest to nowoczesny budynek biurowy klasy A, oddany do użytku przez firmę Hines w pierwszym kwartale 2018 roku, oferujący łączną powierzchnię najmu ok. 19 000 m2. Budynek, którego największym najemcą jest firma Roche, posiada certyfikat BREEAM Excellent i oferuje elastyczne i efektywne powierzchnie najmu. Graffit jest idealnie zlokalizowany przy ulicy Domaniewskiej pomiędzy ulicami Wołoską a al. Niepodległości na Mokotowie, na obszarze, który w ostatnim czasie doświadcza rewitalizacji, przez co wzrasta popyt najemców na powierzchnie biurowe w tym obszarze.

Całkowity portfel inwestycyjny Zeusa obejmuje:

• 737 Park Avenue, Nowy Jork, NY, USA

Budynek biurowy Graffit, Warszawa, Polska

• Centrum biznesowe Kambanite, Sofia, Bułgaria

• Vaci Corner Offices, Budapeszt, Węgry

• Siedziba Victoriei, Bukareszt, RumuniaNadesłał:

UnicornMedia

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl