Magia coworkingu


Magia coworkingu
2019-02-20
W Stanach Zjednoczonych osób pracujących zdalnie jest ok. 58 milionów, w krajach Unii Europejskiej ok. 10 milionów i liczby te codziennie rosną. Rynek pracowniczy nieustannie rozwija się i zmienia.

Nowa gospodarka coraz częściej opiera się na zasobach niematerialnych oraz nowoczesnych technologiach, które wspierają rozwój wiedzy i kreatywności. To stwarza potrzebę tworzenia nowych miejsc pracy, dla osób o wolnych zawodach i bez stałego miejsca zatrudnienia. Miejsc takich jak przestrzenie coworkingowe. Jaki jest przepis na sukces coworkingu, który przekłada się na sukces sektora kreatywnego?

Przeczytaj również:

Nomad office

Obecnie mając laptop, smartphone'a i dostęp do Internetu możemy pracować praktycznie wszędzie, co umożliwia elastyczne formy współpracy. Jednoosobowe firmy, przedsiębiorcy, freelancerzy niekoniecznie chcą przebywać w ściśle zhierarchizowanych strukturach, dlatego rezygnują z tradycyjnych miejsc pracy, nawet jeśli nie mają własnego biura. Naprzeciw wychodzi coworking - przestrzenie umożliwiające niezależną pracę, które jednocześnie podkreślają społeczny aspekt bycia z ludźmi. O tym, co wpływa na atrakcyjność coworkingu, mówią specjaliści od wnętrz biurowych - pracownicy firmy Everspace.

Biuro bez ograniczeń

Za ojca coworkingu uważa się Brada Neiberga, który w 2005 roku stworzył pierwsze miejsce, które dzisiaj nazywamy przestrzenią coworkingową. Pod tym pojęciem rozumiał przestrzeń alternatywną dla tradycyjnego środowiska pracy, które wyklucza ścisłe zależności i konkurencję, a zacieśnia więzi i wspiera współpracę. Na atrakcyjność takiej przestrzeni wpływa jej powierzchnia, szczególnie rozmieszczenie stanowisk, aranżacja i nowoczesny design. Miejsca te powinny inspirować, zapewniać komfort i swobodę, a także umożliwiać niezakłóconą niczym pracę z jednoczesną szansą na wchodzenie w interakcje i obcowanie z kreatywnymi ludźmi. Meble, oświetlenie, projekt i wystrój wnętrza stwarzają nie tylko odpowiednie warunki do pracy, ale również znacząco wpływają na jej jakość. - komentuje Dariusz Wicher, Prezes Everspace.

W stylu casual

Atutem przestrzeni coworkingowych jest luźny styl, który pozwala na zabawę z designem. Nie ma sztywnych zasad, które jednoznacznie wyznaczają ramy takich przestrzeni, oczywiście poza zasadami bezpieczeństwa. Dowolność daje nieograniczone możliwości wyboru, które w końcowej formie doceniają użytkownicy.

Więcej: www.everspace.plNadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Maciek, 2019-02-20 19:39:11

    Jako tłumacz też, pracuję w takim miejscu. tłumaczenia-ustne.biz


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl